Zabytki i aktywne atrakcje Krzyżowej


W malowniczej miejscowości o nazwie Krzyżowa na turystów czeka wiele atrakcji sportowych i architektonicznych. Znajdujący się tam ośrodek narciarski dysponuje dwoma dwuosobowymi nowoczesnymi wyciągami krzesełkowymi. Jednak na tym nie koniec, bowiem jest tu również mowa o 6 wyciągach orczykowych, 1 wyciągi z grupy talerzykowych. Pamiętajmy, że to właśnie one dowożą naszych narciarzy i snowboardzistów do poszczególnych tras o dość zróżnicowanej długości w następującym przedziale: a więc już od 700 m do przeszło 3 kilometrów. Wskazuje się, iż występuje dość zróżnicowany stopień zaawansowania. Ciekawostką dość istotną jest fakt, że stok jest sztucznie naśnieżany, również oświetlany. Dlatego też Krzyżowa jest chętnie wybieraną opcją noclegową [info: ] w czasie sezonu zimowego.

Ukazując kolejne atrakcje turystyczne Krzyżowej pamiętajmy, że niespełna 7 kilometrów od niej jest umiejscowiony kościół (jest tu mowa o kościele pod wezwaniem św. Wojciecha Jeleśnia). Miejmy jednak na uwadze, iż jest świątynia rzymskokatolicka, która to znajduje się na terenie Jeleśni, czyli w województwie śląskim. Zapiski ukazują, iż kościół ten ma bogatą zarówno historię, jak i również tradycję. Zatem można zauważyć, że w Krzyżowej można spotkać bardzo ważne obiekty. 

Na uwagę zasługuje również Schronisko PTTK, znajdujące się na tak zwanej Hali Rysianka. Ciekawostką jest, że dzieje tegoż schroniska rozpoczęły się już w 1933 roku. Specjaliści ukazują, że owe schronisko funkcjonowało do 1944 roku. Następnie zaopiekowali się właśnie nim liczni szabrownicy. Już w czasach powojennych przez PTTK doszło do zainstalowania centralnego ogrzewania, podłączono elektryczność i do stworzenia instalacji wodnej. Osoby zainteresowane powinny zdecydować się na noclegi w Krzyżowej, które daje dobrze dobrana baza hotelowa.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *