Wałbrzych jak nieoszlifowany diament


Wiele osób szukając miejsca, które chciało by odwiedzić i zobaczyć coś ciekawego, kieruje się specyficznym kryterium: brak tłoku, zwłaszcza jeśli nasz wyjazd, miałby się odbyć w długi weekend. Jednym z miejsc, które jest od niego wolne z pewnością jest Wałbrzych. Miasto które można porównać do nieoszlifowanego diamentu. Aby dostrzec potencjał w nim drzemiący, należy się naprawdę dobrze mu przyjrzeć. Ale kiedy już uda nam się przebić przez nijaką otoczkę, może się okazać, że Wałbrzych jest miastem, do którego będziemy chętnie wracać.

Na pierwszym planie pozycji wyjazdowych należy umieścić główne atrakcje takie jak Zamek Książ, którego początki datuje się na trzynasty wiek lub palmiarnia wybudowana przez słynną rodzinę von Pless. Do tego można dorzucić wizytę w jednym z nowszych obiektów, udostępnianym turystom, czyli do kompleksu Stara Kopalnia, a po zwiedzaniu relaks w centrum wypoczynku i fitness Aqua Zdrój. Oczywiście jest jeszcze przynajmniej kilka atrakcji znanych szerzej, takich jak Kompleks Uzdrowiskowy w Szczawnie-Zdroju, ale warto również nadmienić o kilku mniej znanych atrakcjach, o których nie wiedzą nawet niektórzy rodowici wałbrzyszanie. Do takich można zaliczyć ruiny zamków Nowy Dwór oraz Rogowiec. Kolejnymi mało znanymi acz istotnymi w skali kraju obiektami, są wiadukt kolejowy w Wałbrzyskiej dzielnicy podgórze, który jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce oraz położony nieopodal, tunel pod górą Mały Wołowiec, który jest najdłuższym tunelem kolejowym w kraju.

Myśląc o dłuższym pobycie, zawsze interesuje nas oprócz atrakcji również szerokie zaplecze noclegowe (otwórz www). Najczęściej chcieli byśmy aby było w czym wybierać, ceny były jak najniższe i jak najwygodniejsze noclegi, Wałbrzych może nas w tym aspekcie zadziwić. W mieście znajdziemy zarówno kilka hoteli, jak i pensjonatów oraz kilka obiektów świadczących usługi agroturystyczne. Ponieważ Wałbrzych nie jest obecnie specjalnie popularny, ceny noclegów okazują się naprawdę przystępne, co tylko zachęca do dłuższego pobytu i dalszego odkrywania, tego nieoszlifowanego diamentu. Miasto to pod względem ilości atrakcji nie ustępuje innym tego typu miastom w Polsce, przy okazji oferując mały ruch i komfortowe warunki pobytu za niską cenę. Nic tylko uderzać na Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *