Suwalszczyzna – garść praktycznych informacji dla turystów


Z czym kojarzy Ci się Suwalszczyzna? Z niskimi temperaturami i jeziorami? Są to całkiem trafne skojarzenia, jednak Suwalszczyzna to coś więcej niż mroźne zimy i ogromna ilość jezior. To również wielokulturowa kraina, na której stykają się wpływy trzech państw: Polski, Litwy i Białorusi. To piękna przyroda, wysokokaloryczna kuchnia, czyste powietrze, spływy kajakowe, architektura klasycystyczna. Brzmi świetnie, prawda? Warto więc zastanowić się nad wyjazdem na Suwalszczyznę. Ten region Polski skrywa w sobie wiele nieodkrytego jeszcze piękna. Może właśnie Ty je odkryjesz? Jeżeli zdecydujesz się na podróż w ten region, na pewno przydadzą Ci się pewne praktyczne informacje na temat pobytu na Suwalszczyźnie. Przedstawiamy więc nieco wiedzy, którą warto wykorzystać planując swoją podróż. Zapraszamy do lektury!

TRANSPORT

Suwalszczyzna położona jest… na końcu świata. Dojazd tam może przysporzyć więc nieco problemów, dlatego trzeba go dobrze zaplanować. Najlepszą opcją jest podróżowanie samochodem – możemy wtedy bez trudu wszędzie dojechać (no chyba, że akurat przez drogę przechodzi stado krów). Drogi w tym regionie może nie są najlepszymi, jakimi jechałeś, ale zdecydowanie samochód będzie najwygodniejszy. Jeżeli wybierzesz tę opcję, pamiętaj o zabraniu ze sobą aktualnej mapy lub GPSa. Inne wyjście to oczywiście podróżowanie pociągami i autobusami. Jest to opcja nieco mniej wygodna. Trzeba liczyć się z wieloma przesiadkami i tym, że nie dojedziemy w każde miejsce, do którego będziemy chcieli dotrzeć. Jeżeli zdecydujesz się na taki sposób podróżowania to sprawdź przed wyjazdem lokalnych przewoźników lub będąc już na miejscu skorzystaj z pomocy w punktach informacji turystycznej (tam dostaniesz aktualne rozkłady jazdy i dowiesz się, jak dotrzeć do celu).

NOCLEGI

Suwalszczyzna słynie z bardzo wielu hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych czy gospodarstw agroturystycznych. Wybór miejsca wypoczynku () zależy więc od Twoich preferencji oraz środków, jakie chcesz przeznaczyć na podróż.

ATRAKCJE

W tym regionie jest ich naprawdę mnóstwo. Możemy postawić na aktywny wypoczynek – wypożyczyć rowery lub kajaki, pobiegać czy wybrać się na długi spacer. Inną opcją jest również zaszycie się w zielonym zakątku Suwalszczyzny i podziwianie okolicznej przyrody. Będąc w tym regionie warto odwiedzić choć kilka jezior i małych miasteczek – można wtedy poczuć wspomniany już klimat wielokulturowości. Suwalszczyzna jest regionem popularnym, aczkolwiek nieodkrytym jeszcze do końca przez turystów. Myśląc o podroży tam, mamy na myśli jakiś egzotyczny zakątek. I rzeczywiście Suwalszczyzna taka jest – nieco inna niż znane nam do tej pory wielkie miasta czy popularne kurorty wypoczynkowe. Warto więc postawić podczas nadchodzącego urlopu na nieco inny kierunek – na pewno będziecie z tego wyboru zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *