Sportowe atrakcje w Muszynie


Muszyna to nie tylko miejscowość bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym dzięki wielu atrakcjom i zabytkom historycznym, czy ogromnemu wyborowi wielu wydarzeń kulturalnych na przeciągu całego roku. Jest to miasto znane przede wszystkim dzięki uzdrowisku i wodom mineralnym, co oczywiście wpływa bardzo mocno na zainteresowanie się tą okolicą podczas wakacji przez turystów. Również jest to miasto ze znakomicie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, czego znakomitym przykładem jest baza noclegowa (meteor-turystyka.pl). Muszyna jest bogata w wiele hoteli, sanatoriów, pensjonatów i w liczne miejsce prywatne. Muszyna to jednak nie tylko wyżej wymienione atrakcje i udogodnienia, bo jest to miejsce o którym możemy śmiało powiedzieć, że jest centrum lokalnego sportu.

Dla osób, które interesują się siatkówką, znakomitym przeżyciem będzie kupienie biletu na mecz zespołu siatkarskiego Muszynianki Muszyna, jest to kobieca drużyna, która od wielu lat już regularnie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w polskiej siatkówce i z powodzeniem zdobywa kolejne trofea do kolekcji. Dodatkowo praktycznie corocznie zespół ten uczestniczy w ogromnych europejskich turniejach na które kwalifikuje się dzięki bardzo wysokim pozycjom zajmowanym corocznie w lidze polskiej. W składzie drużyny Muszynianki możemy oglądać najlepsze i najpopularniejsze polskie siatkarki, dzięki czemu na pewno nie zawiedziemy się prezentowanym sportowym poziomem.

Muszyna znajduje się na południu Polski, tak więc w okolicy znajduje się też kilka stoków narciarskich, a nawet snowpark, który jest znakomitą dawką adrenaliny dla wielbicieli sportów zimowych. W sierpniu w Muszynie odbywa się Polsko-Słowacki Rowerowy Rajd Pętli Popradu, jest to impreza przeznaczona dla wielbicieli dwóch kółek. Na 42 kilometrowej trasie rowerzyści rywalizują na terenach zarówno Polski i Słowacji a otaczająca górska przyroda i krajobrazy umilają ten dość długi wysiłek. Od razu w kolejnym miesiącu, we wrześniu zaraz po obchodach wybuchu drugiej wojny światowej, możemy wybrać się na Jesienny Rajd Rowerowy na Raty o Puchar Prezesa Komisji Turystyki Rowerowej, jest to amatorski wyścig dla osób rekreacyjnie uprawiających kolarstwo, nie trzeba tu jechać na wynik, można to traktować jako zwykły rajd i przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *