Regeneracja sił w Łukęcinie


Pośród niewielkich, ale bardzo atrakcyjnych turystycznie miejscowości znajduje się niewątpliwie Łukęcin. Położony wśród iglastych lasów na skraju bałtyckiej plaży przyciąga turystów z całej Polski, a nawet naszych niemieckich sąsiadów. Gdzie leży Łukęcin? Miejscowość położona jest w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Dziwnówkiem a Pobierowem [tutaj: post o miejscu] i charakteryzuje ją bardzo niewielka odległość od rozległej plaży (około 200 m). Do niej przylega sosnowy las, który w połączeniu z nadmorskim jodem daje wspaniały mikroklimat. Osoby mające problemy z układem oddechowym lub krążeniowym znajdą tu wytchnienie i regenerację. Dlatego też w miejscowości znajduje się uzdrowisko będące filią tego w Kamieniu Pomorskim [tutaj: obraz miejsca].

Baza noclegowa przyciąga turystów bardzo bogatą ofertą kwater [tutaj: wybór tanich noclegów]. Dla wymagających wybudowano ośrodki wczasowe i pensjonaty, mogące poszczycić się bardzo dobrymi warunkami i nowoczesnym wyposażeniem. Natomiast dla turystów skromniejszych i dla młodzieży Łukęcin dysponuje schroniskami, kwaterami prywatnymi oraz campingami z polem namiotowym. Z tych ostatnich najczęściej korzystają harcerze, którzy przybywają do Łukęcina na liczne obozy.

Łukęcin w sezonie tętni życiem, zamienia się w nadmorski kurort jednak o wiele spokojniejszy niż Trójmiasto czy Kołobrzeg. Oprócz pięknej, czystej plaży i klifowego brzegu, Łukęcin posiada wiele innych atrakcji zatrzymujących turystów na dłużej. Miejscowość ma liczne ścieżki rowerowe i spacerowe dochodzące do 30 km. Można również zwiedzać okolice wynajętą bryczką. Dla miłośników jazdy konnej przygotowano stadninę, gdzie można nauczyć się techniki pod okiem instruktora jazdy konnej albo wyruszyć samodzielnie w teren. Dla dzieci atrakcją będzie przejażdżka kucykiem, a dla dorosłych – gra w golfa. Amatorzy rejsów po Bałtyku mogą skorzystać z wycieczki z przystani pasażerskiej w Dziwnowie. Można płynąć statkiem wycieczkowym lub pirackim, a w okresie wakacyjnym, rejsy odbywają się codziennie. Łukęcin jest miejscowością, którą warto wziąć pod uwagę planując wakacje, można tu doskonale wypocząć, zregenerować siły i zdrowie, a także przeżyć wspaniałe chwile.

6 thoughts on “Regeneracja sił w Łukęcinie

  1. Odwiedziłam Łukęcin w zeszłym roku – oprócz tego, że miałam problem z noclegiem (nic wcześniej nie znaleźliśmy, bo wyjazd był na spontanie) to było super :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *