Na wakacje tylko do Pobierowa


Pobierowo jest niezbyt wielką wsią o charakterze wypoczynkowym. Poza licznymi atrakcjami czekającymi na turystów, można tam znaleźć wygodne pokoje do spania w rozsądnej cenie (Pobierowo). Potencjał miejscowości został zauważony przez nauczyciela, który przybył tutaj zaciekawiony opowieściami swoich uczniów na temat piękna nadbałtyckiej wsi, której nigdy wcześniej nie miał okazji osobiście poznać. Nauczyciel zatrzymał się na letnisku u rolnika Frohreich. W tym czasie wieś traciła już swój rolniczy charakter, głównie za sprawą podstępnego działania piasków z nadbrzeża, które zasypywały obficie uprawne grunty i uniemożliwiały rolnikom pracę.

Hotel z widokiem na morze

O powstaniu pierwszego hotelu w Pobierowie krążą dwie opowieści. Jedna z nich mówi, że sam rolnik Frohreich wpadł na pomysł budowy hotelu i wizja ta jest w 100% pomysłem autorskim. Druga wersja mówi o tym, że Frohreich dokładnie wsłuchał się w słowa nauczyciela, który na każdym kroku podkreślał potencjał turystyczny Pobierowa. Mówi się, że nauczyciel namówił dzieci rolnika na wyjazd do prestiżowej szkoły hotelarskiej w Szczecinie (informacje). Bez względu na to, która wersja jest prawdziwa, faktem jest że w 1907 roku hotel „Seeblick” zaczął przyjmować pierwszych gości. Współcześnie nieruchomość stanowi własność Uniwersytetu Szczecińskiego, dzięki czemu znajduje się w znakomitym stanie – hotel jest już po generalnym remoncie.

Berlińskie fantazje

Trzeba przyznać, że nie lada wizja musiała dopaść berlińskiego przedsiębiorcę, który nabył ponad trzy tysiące mórg lasu pod budowę domków wczasowych. W finale domków postało tysiąc, a cieszyły się one ogromną popularnością wśród mieszkańców Berlina za sprawą reklamy. Tak oto zrodziła się niemiecka moda na Pobierowo, która kwitła do czasu wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu wojny w domkach wypoczywali przodownicy pracy – PRL w ten sposób chciał im wynagrodzić ponadprzeciętne wyniki związane z wywiązywaniem się z obowiązków zawodowych.

Noclegi w Pobierowie

Obecnie do Pobierowa przybywają tysiące turystów – lokalna baza noclegowa jest świetnie przygotowana na swoją popularność. Każdy może znaleźć tutaj fajne miejsce do wypoczynku – do dyspozycji turystów są nie tylko kwatery prywatne czy domki letniskowe, ale i hotele o wysokim standardzie, a także luksusowe apartamenty, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Pobierowo nie jest miejscowością kameralną, ale spokoju i ciszy można szukać tutaj z powodzeniem na początku i pod koniec sezonu letniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *