Mrzeżyno – bałtycka oaza spokoju


Morze Bałtyckie to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce, bez względu na porę roku oraz pogodę. Każdego roku można tam spotkać steki tysięcy turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Nic zatem dziwnego, że w okresie letnich wakacji baza noclegowa na wybrzeżu Bałtyku niemal pęka w szwach i z roku na rok coraz trudniej jest znaleźć ładne i miłe miejsce na rodzinny wypoczynek, które dodatkowo nie obciąża naszej kieszeni lub nie rujnuje domowego budżetu. Warto zatem pamiętać, że letni urlop nad Morzem Bałtyckim należy planować z dużym wyprzedzeniem i ze świadomością, że najlepsze miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki nawet na rok wcześniej. Innym, całkiem dobrym rozwiązaniem w takim przypadku, jest szukanie kwater prywatnych w małych i rzadziej uczęszczanych miejscowościach, które jednak w niczym nie ustępują nadmorskim kurortom na Helu czy w pobliżu Trójmiasta. Dobrym pomysłem jest też wyjazd do Jarosławca, gdzie ulokowana jest majestatyczna Latarnia Morska.

Jednym z takich w dalszym ciągu niedocenianych miasteczek jest Mrzeżyno. Jest to stosunkowo niewielka nadmorska osada, która może się poszczycić mianem miejscowości wypoczynkowej. Położona jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Malownicze usytuowanie na Pobrzeżu Szczecińskim, niedaleko ujścia bardzo ładnej rzeki Regi sprawia, że Mrzeżyno wykorzystywane jest w sezonie wakacyjnym przede wszystkim do celów wypoczynkowych. Wedle najnowszych danych miejscowość zamieszkuje na stałe nieco mniej niż 2000 mieszkańców, przy czym Mrzeżyno oferuje pokoje w sezonie nawet kilkunastu tysiącom turystów rocznie. Wynik ten jest doprawdy imponujący. Obiekty noclegowe nie są może tuta nad wyraz wyszukane, ale z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów, którzy szukają nieco spokoju i relaksu z daleka od wielkiego miasta i cywilizacyjnej dżungli.
Z racji bardzo bardzo charakterystycznego położenia, Mrzeżyno może się poszczycić unikalnym klimatem z powietrzem wypełnionym jodem oraz pachnącymi olejkami eterycznymi pochodzącymi z okolicznych lasów iglastych.

Morze Bałtyckie i jego rejony to bez wątpienia najlepsze miejsce na wakacyjne wojaże zarówno w pojedynkę, z przyjaciółmi, jak i w rodzinnym gronie. Wybierając się tam jednak w sezonie warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji lub też skorzystać z oferty małych miejscowości takich jak na przykład Mrzeżyno.

2 thoughts on “Mrzeżyno – bałtycka oaza spokoju

  1. W Mrzeżynie rzeczywiście jest wszystko, co potrzeba człowiekowi na wakacjach – piękna plaża, malownicze widoki, w miarę tanie noclegi i miejsce, gdzie zje się ze smakiem smażoną rybkę :)

  2. Zgadzam się, to miejsce to tania, lecz bardzo sympatyczna baza na nocleg, a można dzięki temu pozwiedzać nieco bardziej huczną okolicę ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *