Gorce i wyjazd zimowy


Zimowiska i wyjazdy do polskich miejscowości w okresie, gdy temperatury sięgają poniżej zera, znowu wracają do łask. A pamiętamy ostatni czas, kiedy to wycieczki za granicę bardzo mocno straciły na wartości i dzięki temu, każdy z nas mógł udać się do ciepłego kraju, gdy w naszym temperatury nie pozwalały wychodzić z domu bez kurtek i ciepłych czapek. Jednak na takim wyjeździe w żadnym wypadku nie będziemy w stanie jeździć na nartach i dobrze bawić się podczas uprawiania innych sportów zimowych. Okolicą wprost wymarzoną dla każdego miłośnika szusowania po stoku są Gorce (informacje na Facebooku). Po co więc jeździć za granicę naszego kraju, kiedy u siebie mamy tak ciekawe atrakcje?

Warto więc zastanowić się odpowiednio wcześnie, czy lubimy tego typu formę rozrywki lub czy może chcemy nauczyć się czegoś zupełnie nowego, co przyniesie nam ogromną frajdę i emocje, których jeszcze nie znamy. Jeśli już zdecydujemy się na taki wyjazd, warto rozważyć kilka propozycji, pozwalających nam na znalezienie swojego miejsca docelowego. Jedni wolą jechać do dużych kurortów turystycznych, takich jak Zakopane, gdzie nawet w dni, gdy nie mamy zamiaru jeździć na nartach lub desce snowboardowej, nie sposób jest się nudzić, jednak musimy zmierzyć się z dużą ilością turystów i wysokimi cenami. Natomiast drudzy wybiorą wspomniane już Gorce, czyli spokojne pasmo górskie umiejscowione w Beskidzie Zachodnim. Jeśli nie lubimy zimowych atrakcji zawsze możemy pojechać nad morze latem, np. do uroczego Mrzeżyna (szukaj na Sponsorsportu).

Bez dwóch zdań spotkamy tutaj o wiele mniejszą liczbę turystów, jednak na stokach zapaleńców raczej nie będzie brakować, więc jeśli chcemy udać się w to miejsce, żeby uprawiać sport, nie mogliśmy lepiej trafić. W okolicy jest kilka różnych tras, dzięki czemu każdy będzie mógł je dopasować do swoich umiejętności i wymagań. Miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą nawet dla siebie szlak, a jak wiadomo nie jest to obecnie sport mocno popularny, tak jak klasyczne zjazdy na desce snowboardowej czy nartach. Niestety baza noclegowa (informacje na Meteorze) szybko się zapełnia, więc na przyjazd w to miejsce musimy decydować się o wiele szybciej, niż nam się to wydaje..

5 thoughts on “Gorce i wyjazd zimowy

  1. W Gorce i latem, i zimą – tam zawsze jest co robić, a i nocleg można spokojnie znaleźć na każdą kieszeń

  2. Grzechu23 – zgadzam się, Gorce to zawsze dobry pomysł, ale o nocleg w sezonie trzeba niestety postarać się trochę wcześniej :)

  3. Jesienią jest wspaniale w Gorcach, kolorowe liście, ciepłe temperatury idealne warunki do pójścia w góry

  4. Sportowa Paro prowadząca tego bloga, bardzo czekam na jakąś wycieczkę na Roztocze, chciałbym tam pojechać, ale nie wiem co polecacie, a bardzo cenię wasze wpisy i sugestie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *